Existuje hodně lidí, kteří mají obezitu a je jim to víceméně jedno. Ti však často ještě nepohlédli na její stinnou stránku, a sice zvýšenou možnost ochořet některou z mnoha chronických chorob. Lidé s přemírou tuku v organismu právě tento druh potíží běžně zažívají, a nejsou to pouze potíže spojené s tělesnou schránou, ale také s tou duševní. Je prokázáno, že jedincí s příliš velkou nadváhou nejsou tak veselí, jako se nám snaží namluvit mnohé komediální filmy, ale spíše úzkostliví a depresivní jedinci. A i proto se nevyplácí zahnat věci až tak daleko a je dobré se pokoušet korigovat i lehčí nadváhu, než přejde do něčeho horšího.
Většina lidí se domnívá, že to, jestli jsou nebo nejsou obézní, závisí na jejich hmotnosti. Do jisté míry pravdu mají, avšak ne tak úplně. Dost záleží i na jiných hodnotách, typicky třeba na výšce postavy. A právě tyto hodnoty je potřeba při zjišťování obezity brát rovněž v potaz. Pouze tak je totiž možné dostatečně efektivně spočítat BMI.
A co když vyjde BMI opravdu špatně, tedy ukáže, že je daný člověk skutečně obézní? Pak nezbývá nic jiného než začít držet dietu. Ovšem je potřeba vybrat si tu správnou, jinak může dojít k jo-jo efektu, případně se nemusí dostavit vůbec žádné zlepšení. Dle zkušeností patří mezi ty nejlepší keto dieta, která se může mnoha lidem jevit jako poněkud drsnější, avšak je skutečně efektivní. Hlavní je v tomto případě nekonzumovat žádné sladkosti ani jídlo, které obsahuje větší množství cukru. I na mnohé ovoce je potřeba si dát pozor. Pouze tak totiž dojde ke ketóze, kdy si tělo vybírá tukové zásoby jako své palivo místo nedostatkového cukru.
Sport je také důležitý
Nejen jídelníček, ale i pohyb může výraznějším způsobem zatočit s nadváhou, je však nezbytné ho praktikovat v pravidelných intervalech, a hlavně správně. Například během posilování se nehubne tolik, jako při jízdě na kole, případně běhání. Je také možné třeba skákat na trampolíně, případně si vybrat jiný aerobní trénink.