Kdo skákání na trampolíně nikdy nevyzkoušel na vlastní kůži, jen stěží pochopí, že jde o náročný gymnastický prvek, a především o sportovní činnost. Obdarovat někoho tímto vynálezem je tedy prospěšné i z hlediska udržování fyzické kondice a rozhodně lze takový dárek k narozeninám, nebo k Vánocům doporučit.
Oblibu nachází zejména mezi dětmi, pro jejich skotačení je přímo ideální, uplatnění nachází i jako terapeutická pomůcka pro seniory. Jestliže dodržíte doporučení výrobce a používáte výrobek i s ochrannými prvky, bude vám přinášet jen radost.
Bez příslušenství se neobejdete
Prodejci sportovního zboží pamatují nejen na základní konstrukce s dopadovou plochou, ale i na náhradní díly k trampolínám, a také na příslušenství. Při sestavování výrobku dbejte na dostatečný prostor v jeho okolí, z bezpečnostních důvodů by měly být stěny objektu a okolní předměty od trampolíny vzdáleny minimálně jeden metr.
Jaká příslušenství by trampolína neměla postrádat
· Schůdky pro usnadnění přístupu.
· Ochrannou plachtu dopadové plochy proti nepříznivému počasí. Vyrábí se o průměrech 245 – 455 cm.
· Speciální ochranný kryt pružin z PVC a s polyuretanovou vložkou.
· Ochrannou síť, zejména pro venkovní trampolíny. Vyrábí se již od průměru 140 cm a zhruba do velikosti 460 cm.
· Sadu náhradních pružin.
· Kotevní sadu pro upínání konstrukce k zemskému povrchu.
· Odkládací kapsy pro různé drobné předměty, které při skákání překáží, nebo které mohou způsobit zranění, např. mobilní telefony, hodinky, prsteny, řetízky, náušnice.
· Cvičební pomůcky a trenažéry pro cvičení.
· Osobní váhu pro zjištění hmotnosti skákajících osob, aby nebyla překročena nosnost výrobku.
· Trampolínový stan, sloužící dětem na hraní.
Dobrou volbou jsou tzv. trampolínou sety. Zahrnují v sobě většinu příslušenství, které byste stejně museli zakoupit později jako samostatný výrobek. Výhodou setů je celkově nižší cena výrobku ve srovnání s dokupováním po kusech.