To, co ještě před několika lety bylo utopií,je dnes běžná záležitost. Za mým ch mladých let jsme s kamarády a rodiči chodili na veřejné plovárny, denně se tísnili v davu u pokladny, později ve sprchách a pak si horce těžce hledali místečko mezi dekami.
O soukromí nemohlo být ani řeči. Ale připadalo nám to samozřejmé. Bylo horko a tak kam jinam, než na koupaliště? Dnes je situace výrazně jiná. Většina majitelů rodinných domků disponující alespoň malým kouskem pozemku jej využívají ke zřízení soukromého bazénu. Je to příjemné rozšíření interiéru, kdy rovnou z obývacího pokoje nebo terasy jsme po pár krocích v chladivém objetí vody. Nikdo se nám nesnaží skočit na hlavu, nikdo nám při potápění nešátrá po nohou, neobtěžuje nás stříkání rozpustilých dětí.
Můžeme se v bazénu bavit tak, jak je nám příjemné. Někdo si rád v tichu a klidu zaplave, jiný si vychtná sklenku sektu, jiný zas zadovádí se svými dětmi. Každý dle svého gusta. Aby to tak ale mohlo být, je potřeba o bazén pečovat. Bezpečnost stavby ale i vody je na místě. Udržet vodu nezávadnou a příjemnou je také o tomto kroku něco znát.
Aby voda byla nezávadná
Aby naše cachtání bylo příjemné a bez následků na našem zdraví, je potřeba dodržovat péči, jakou se dozvíme jen přes erudované odborníky.
-
navštívit firmu, která nám dá návod, jak se o vodu v bazénu starat -
zakoupit si kvalitní sadu testerů, které nám zaručí, že naše voda bude chemicky nezávadná -
poučit se o chemii vody snažit se této problematice porozumět -
je nutné vodu čistit i od mechanického znečištění, jako je hlína, kamínky, listí, pokud se tomuto nevěnuje pozornost, smetí v bazénu tleje a vodu znehodnocuje -
pořídit si vysavač na tyto nečistoty, který vysaje i kaly u dna -
vlastnit síťku na teleskopické tyči, kdy můžeme ihned nečistotu z bazénu vyjmout, jakmile tam spadne. -
vlastnit plachtu, kterou bazén zakrýváme, zejména v době, kdy je zhoršené počasí